Tyto stránky obsahují erotický obsah ve formě povídek a ilustrací.

Opusťte stránky pokud:

Plácátko 'zlý nanuk'

2023-03-23

Na rázné pohlazení po zadečku lze použít a nebo dokonce zneužít ledacos. Od vařečky, přes pantofel a až po já nevím co ještě. Ale co když zatoužíte po nástroji určeném pouze pro tuto jednu činnost?

Samozřejmě můžete navštívit sex shop, kamenný nebo virtuální. Pokud ale máte základní nářadí a alespoň trošku šikovné ruce, dokážete jednoduché plácátko vyrobit za hodinku či dvě. Bude jen vaše, přesně podle vašeho gusta.

Co bude naším cílem

Jednoduché plácátko typu 'zlý nanuk', nenáročné na výrobu. V podstatě se jedná o dřevěnou laťku se zesíleným a opracovaným koncem pro lepší uchopení.

Co budeme potřebovat?

Výrobní postup schválně používá absolutní minimum nářadí. Takže potřebujete pouze materiál, základní ruční nářadí a prostor na kuchyňské lince.

Začneme materiálem. Základem plácátka je buková nebo dubová laťka, dlouhá 90-100 cm. Pro pohodlné držení s minimem opracování doporučuji půřez 3.5x0.8 cm. Snadno koupíte v Obi, Hornbachu nebo podobných obchodech. Cena se pohybuje do 100 korun.

Dále budeme potřebovat nářadí. Pokud jej již nemáte k dispozici, bude se jednat o největší potřebnou investici:

  • pravítko
  • svorky (minimálně 2, lepší 3)
  • pilka
  • rašple
  • pilník (na kov)

U rašple a pilníku doporučuji půlkulatý profil pro větší univerzálnost. Pilníky jsou většinou označené na opracování kovu, ale není problém je použít na dřevo. Ušetří spoustu smirglování. Svorky jsou naprostá nutnost, bez nich bude veškerá práce težší. Na uchycení obrobku stačí dvě, ale pro lepení držadla doporučuji tři.

Řezací podložka se hodí, ale nutná není. Jde nahradit kusem kartonu od pizzy a jede hlavně o ochranu linky před poškrábáním.

A nakonec spotřební materiál:

  • lepidlo na dřevo (doporučuji voděodolné)
  • smirkový papír (60, 120, 180)
  • vosk na dřevo (volitelné)

Jak to provedeme

První krok je naměřit a nařezat laťku na tři kusy. Dva kratší kousky použijeme k zesílení jednoho konce aby se plácátko lépe drželo. V podstatě jako střenky na noži.

  • 2x 15cm
  • 1x co zbyde

Zde poprvé přijdou ke slovu svorky. Je sice možné materiál nakrátit bez uchycení, ale nebude to moc pohodlné pokud vám někdo nepomůže a nepodrží. Když však laťku položíte na hranu kuchyňské linky a přichytíte svorkami, tak se ani nehne.

Tip: Samozřejmě zde mluvíme o podržení materiálu při řezání. Cokliv jiného sice může být zábavné, ale dokončení plácátka dost protáhne.

Tip: Na přichycení použijte dvě svorky. Kolem jedné svorky bude mít materiál tendenci rotovat a ani super-pevné utažení nepomůže. Dvě svorky lehce na volno jsou prostě lepší než jedna super utažená.

Tip: Proč pořád zmiňuji kuchyňskou linku? Protože je obvykle chycená do zdi a při řezání nebude poskakovat a drnčet jako stůl nebo židle.

Svorky ještě neuklízejte, protože nyní budeme pokračovat hrubým opracování všech třech kousků. A protože jsou o dost menší, pevné uchycení k lince se opravdu vyplatí. Nezapomeňte zase použít dvě svorky naráz.

První krok bude zaoblit špičku plácátka. Jakákoliv kulatá věc nám poslouží jako šablona pro předkreslení tvaru. Rašple rychle odebere velké množství materiálu, pilníkem se pak zahladí povrch aby nebyl roztřepený.

Dalším krok bude hrubé opracování obou střenek. Všechny čtyři hrany na jedné straně zkosíme zhruba pod úhlem 45 stupňů. Cílem je rychle odebrat co nejvíc materiálu naráz, abychom pak jemným pilováním netrávili hodiny.

A je leší to udělat před tím než střenky přilepíme na plácátko, protože je tak menší šance že rašple sklouzne a poškodí ho.

Tip: Při práci s rašplí si dejte pozor na směr ve kterém zabíráte. Rašple by měla by klouzat po vlákně, jinak ze dřeve vyštípne třísky.

Nyní můžeme konečně přilepit střenky na plácátko. Důležité je lepené části opravdu pevně přitisknout k sobě, ideálně tak aby ze spoje vyteklo něco lepidla.

Zkontrolujte že střenky a plácátko lícují a dejte si pauzu. Délka schnutí závisí na použitém lepidle, teplotě a vlhkosti, ale minimálně půl hodina až hodina bude třeba. Postup schnutí můžete kontrolovat na lepidle vyteklém ze spojů.

Tip: Zde přijde ke slovu třetí svorka - 15cm sice není mnoho a dvě svorky postačí. Ale tři svorky umožní vyvinout větší a rovnoměrnější tlak po celé délce střenky a dosáhnout tak lepšího spoje.

Tip: Lepidlo tady funguje jako mazadlo po kterém všechny části kloužou a rozjíždějí se. Trik je na každou lepenou plochu dát pár zrníček soli nebo prachu z pilin. To zabrání nechtěnému klouzání.

Po zaschnutí lepidla se můžeme pustit do opracování střenek do finálního tvaru. Tentokrát se ale vyhneme rašpli a použijeme pouze pilník. Cílem ja zaoblit všechny ostré hrany a odstranit hluboké vrypy co zanechala rašple.

Dopručuji také pilníkem strhnout hrany na plácátku samotném, ještě před tím než se pustíte do smirglování. A nebojte se občas odstranit svorky a vzít ho do ruky - zkusit jak sedí a kde je třeba ještě pilovat.

Další krok je odložit pilník a smirglovat. Začněte hrubým smirkem a propracujte se k těm jemnějším. Tahle část trvá a vyžaduje trpělivost.

Tip: I při smirglování využijete svorky. Přichyťte si plácátko ke stolu aby jste k vedení papíru mohli použít obě ruce.

Tip: Pokud narazíte na hlubší vryp co jste předtím přehlídli, nesnažte se ho zbrousit jemným smirkem. Radši se vraťte o jednu, dvě hrubosti papíru zpět a nebo dokonce až k pilníku.

Posledním krokem je povrchová úprava . Nyní se můžete rozhodnot jak vlastně vaše plácátko má vypadat. Nejrychlejší a jednodušší je asi rovnou použít vosk na dřevo a hned přejít k testování.

Ale můžete také nejdřív použít mořidlo a až potom vosk na dřevo. A nebo plácátko natřít akrylovými barvami. Rozhodnutí je na vás.

Tip: Vosk je nejlepší nanést bavlněným hadříkem, nechat chvíli zasáknout a pak setřít přebytek čistým hadrem a zaleštit.